Ana Sayfa Haberler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun
Haberler - 19 Mayıs 2022

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 103 yıl önce 19 Mayıs 1919’da ayak bastığı Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşiyle Cumhuriyetimizin temellerini atmıştır.

19 Mayıs; özgürlüğü için dünyaya örnek bir mücadele ortaya koyan bir ulusun kaderini değiştiren gündür ve “Vatan sana canım feda” diyerek bu uğurda canlarını ortaya koyan bir milletin kahramanlık destanıdır.

Atatürk, bu anlamlı günü, “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz” sözleriyle Gençlik ve Spor Bayramı olarak Cumhuriyet’i ilelebet koruyacak olan genç nesillere armağan etmiştir.

Cumhuriyetimiz ile yaşıt olmanın gururunu yaşayan Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Atatürk’ün çizdiği yolda spor kültürünü daha ileri seviyelere taşıma sorumluluğu ve futbolu tüm yurtta geliştirme anlayışıyla geleceğimizin teminatı gençlerimizle beraber var gücümüzle çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bu eşsiz vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm kahramanlarımızı rahmet, saygı ve şükranla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

ANKARA FUTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ