Ana Sayfa Haberler DUYURU-BİLGİLENDİRME
Haberler - 18 Aralık 2020

DUYURU-BİLGİLENDİRME

Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle ülkemizin de içinde bulunduğu zor günlerde her kesimin etkilendiği gibi spor kulüplerimizin ve sporcularımızın da etkilendiğini biliyoruz. Fakat hepimiz çok iyi biliyoruz ki tüm dünya görünmeyen bir düşmanla savaş halinde.

Valiliğimizle yapılan görüşme sonrası İçişleri Bakanlığı’nın internet sayfasında da yer alan “Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular” başlığı altında 24. Soruya verilen cevapta; “Amatör liglerin ertelenmiş durumda olması nedeniyle, yeni bir karar alınıncaya kadar faaliyetleri durdurulan halı sahalarda antrenman yapılamayacağı ve futbol okulu/akademisi gibi faaliyetlerin devam edemeyeceği değerlendirilmektedir.” denilmekte olduğundan sadece faaliyetleri devam eden ligler ve profesyonel liglerdeki sporcularımızın antrenmanları ve maçları yapılabilmektedir.


Bu konularda farklı ve yetkili olmayanlarca yapılan açıklamalara itibar edilmemesini önemle belirtiriz.


Covid-19 pandemisi nedeniyle meydana gelen bu olumsuz sürecin biran önce bitmesi ve müsabakaların başlatılmasını bizler de sabırsızlıkla bekliyor, kulüplerimizin bu durumu herşeyden önce insan sağlığının önemli olduğunun bilincinde olarak anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz.

TFF ANKARA FUTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ