Ana Sayfa Haberler Kulüp Başkanlarımızın dikkatine !
Haberler - 9 Aralık 2020

Kulüp Başkanlarımızın dikkatine !

Temsilcimiz Medipol Başakşehir’in UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu altıncı haftasında Paris Saint Germain ile oynadığı maç, dördüncü hakem Sebastian Coltescu’nun, yardımcı antrenör Pierre Webo’ya ırkçı söylemde bulunması nedeniyle ertelendi.

Yapılan görüşmeler sonrasında Medipol Başakşehir’in mevcut hakemlerle maça çıkmama kararı üzerine UEFA, müsabakanın kaldığı yerden bugün (9 Aralık Çarşamba) yeni hakem ekibiyle saat 20.55’te oynanacağını duyurdu. UEFA ayrıca kapsamlı bir soruşturma açılacağını da açıkladı.

Genel Başkan Ali Düşmez ırkçı söylem nedeniyle UEFA tarafından müsabakanın ertelenmesi kararı sonrası yaptığı açıklamada;

“Irkçılık insanlık suçudur ! Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Medipol Başakşehir’in antrenörüne karşı sergilenen nefret suçunu şiddetle kınıyorum. Söylemleri başka, eylemleri başka makyajları akan bu makyavelist zihniyeti iyi biliriz, bu konuda tavrımız nettir. Irkçılığın hertürlüsü ayaklarımızın altındadır.

Dik duruş gösteren temsilcimiz Başakşehir’in yanındayız. Ayrıca Medipol Başakşehir’e haklı davasında destek veren PSG takımı futbolcularına, bu onurlu ve insani davranışlarından ötürü saygı duyuyor teşekkür ediyorum. Birbirimizi sevmemiz için birbirimize benzememiz gerekmez. Ne güzel söylemiş Rahmet Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v); “ Beyazın Siyah olana, Siyahın Beyaz olana üstünlüğü yoktur” dedi.

TFF ANKARA İL TEMSİLCİLİĞİ